mylms

... powered by RS2


43) Sčítačky, poloviční sčítačka

  • Je to kombinační obvod
  • Je to obvod, který sčítá 2 a více čísel.
  • Ve dvojkové soustavě se provádí sčítání podle klíčů

 

43-1

 

43-2

schéma, postup výpočtu

 

Sériová sčítačka

  • Patří do skupiny sekvenčních obvodů.
  • Má navíc paměťový člen t, která zaznamenává přenos.

43-3

 

 

Poloviční sčítačka NAND

Používá se k součtu pouze dvou číslic na nejnižších řádových místech dvou binárních čísel, do kterého nevstupuje přenos z nižšího řádu.

43-4

 

43-5

 

Neručím za správnost textu!! Tento text je přísně zakázáno kopírovat a publikovat ho jako vlastní. Můžete z něj čerpat pouze jako ze zdroje informací s uvedením původního zdroje – tuto stránkuNapsal Petan před pěti roky v kategorii Elektronika Závěrečky. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 6691x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

Některé části textů mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.
Autor stránek odpovídá vždy do komentáře.
Nevhodné komentáře budou mazány, případně udělen BAN na IP!