mylms

... powered by RS2


38) Klopné obvody v číslicové technice

38-2

 

RS-NOR klopný obvod

Po budícím impulsu na vstup S (set) změní svůj stav na Q=1, impulsem na R (reset) změní svůj stav na Q=0

38-1

 

Synchronní klopný obvod RS

Mění své výstupy v závislosti na vstupech jen v okamžicích hodinových pulzů, kterými jsou řízeny. Vstup hodinových pulzů se značí C (angl. clock – hodiny).

38-3

 

D-klopný obvod

Mění svůj stav (vstupy R´, S´) v závislosti na vstupu D jen v okamžiku hodinového impulzu. Klopný obvod D nemá žádný zakázaný stav (nemůže nastat Q=neg(Q)).

38-4

 

JK-klopný obvod řízený jednou hranou

JK-klopný obvod mění svůj stav v okamžiku hodinového impulzu v závislosti na vstupech. Má hodinový vstup C, a nastavovací vstupy J, K (odpovídající S, R u asynchronního KO). Označení J, K bylo zvoleno náhodně. JK-KO nemá žádný zakázaný stav.

38-5

 

Neručím za správnost textu!! Tento text je přísně zakázáno kopírovat a publikovat ho jako vlastní. Můžete z něj čerpat pouze jako ze zdroje informací s uvedením původního zdroje – tuto stránkuNapsal Petan před pěti roky v kategorii Elektronika Závěrečky. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 5942x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

Některé části textů mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.
Autor stránek odpovídá vždy do komentáře.
Nevhodné komentáře budou mazány, případně udělen BAN na IP!