mylms

... powered by RS2


34) Tvarovací obvody

V měřící technice, v regulaci, v přenosu dat, v televizní technice nebo ve strojích na zpracování informací je velmi často zapotřebí vyrobit střídavé napětí s nesinusovým průběhem.

K tvarování signálů se používají tvarovací obvody, které v sobě obsahují pasivní i aktivní prvky (kondenzátory, diody, rezistory, atd.)

 

34-1s

 

Původní signál se zesílí, protože následným použitím diod se zeslabí, vznikne obdélníkový signál, který se členem RC derivuje. Záporné impulzy se odstraní diodou.

Více o tvarovacích obvodech s OZ zde.

 

Neručím za správnost textu!! Tento text je přísně zakázáno kopírovat a publikovat ho jako vlastní. Můžete z něj čerpat pouze jako ze zdroje informací s uvedením původního zdroje – tuto stránkuNapsal Petan před pěti roky v kategorii Elektronika Závěrečky. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 5819x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

Některé části textů mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.
Autor stránek odpovídá vždy do komentáře.
Nevhodné komentáře budou mazány, případně udělen BAN na IP!